Astım Tedavisi İçin Brokoli Reviewed by Momizat on . Brokolinin astıma iyi geldiği, lahana ve brüksel lahanasının akciğer hasarının azalmasını sağlayabileceği belirlendi. Avustralyalı bilim adamlarının araştırması Brokolinin astıma iyi geldiği, lahana ve brüksel lahanasının akciğer hasarının azalmasını sağlayabileceği belirlendi. Avustralyalı bilim adamlarının araştırması Rating: 0
You Are Here: Home » HABER » SAĞLIK » Astım Tedavisi İçin Brokoli

Astım Tedavisi İçin Brokoli

Astım Tedavisi İçin Brokoli

Brokolinin astıma iyi geldiği, lahana ve brüksel lahanasının akciğer hasarının azalmasını sağlayabileceği belirlendi.

Avustralyalı bilim adamlarının araştırması, günde bir ya da iki parça brokoli, lahana ve brüksel lahanasının astım ve akciğer hasarının tedavisinde etkili olabileceğini gösterdi.

Bilim adamları, bu tür sebzelerde bulunan sülforafan maddesinin astıma neden olan solunum yolu iltihabından koruyabileceğini vurguladı.

Az kalorili, A, C, K vitaminleri, kalsiyum, demir, beta karoten bakımından zengin, antioksidan etkisine sahip lahanagillerin özellikle mevcut tedavilere direnç gösterenlere yardımcı olabileceği belirtildi.

Kısa süre önce yayımlanan bir araştırma, kalp-damar hastalıklarıkanser ve kireçlenme riskini azaltan, hafızayı güçlendiren brokolinin hava kirliliğinin etkilerinden de koruyabildiğini ortaya koymuştu.

Clip to Evernote

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.

Scroll to top