Kırmızı Azap Reviewed by Momizat on . Kırmızı Azap Yazar: Ayfer Tunç Kitabın Türü: Hikaye (Öykü), Edebiyat Ben dinledikçe onlar anlatıyorlardı. Parasızlık çekiyorlardı, çocukları üniversiteyi kazans Kırmızı Azap Yazar: Ayfer Tunç Kitabın Türü: Hikaye (Öykü), Edebiyat Ben dinledikçe onlar anlatıyorlardı. Parasızlık çekiyorlardı, çocukları üniversiteyi kazans Rating: 0
You Are Here: Home » KİTAP ARŞİVİ » Kırmızı Azap

Kırmızı Azap

Kırmızı Azap

Kırmızı Azap
Yazar: Ayfer Tunç
Kitabın Türü: Hikaye (Öykü), Edebiyat

Ben dinledikçe onlar anlatıyorlardı. Parasızlık çekiyorlardı, çocukları üniversiteyi kazansın istiyorlardı, işlerinden kovuluyorlar, birbirlerine kazık atıyorlar, ihbar ediyorlar, çalıyorlardı; kimileri kaçaktı, kimileri şantaj yapacak malzeme arıyordu, birbirlerini dolandırıyorlar, her yenilginin acısını daha büyük bir kötülük yaparak çıkarmaya çalışıyorlardı. Karıkocalar birbirlerinden gizli, bu çöplükten kurtulmanın yolunu arıyorlardı.

Ayfer Tunç’un daha önce Aziz Bey Hadisesi ve Taş-Kâğıt-Makas kitapları içinde yer alan kısa öyküleri, Kırmızı Azap’ta bir araya geliyor, birbirini bütünlüyor. Hayatın damaklarımızda bıraktığı buruk tat, yazarın edebiyattaki ilk durağı olan öykülerinde de incelikle işleniyor. Kırmızı Azap, Ayfer Tunç’un 25 yıllık yazarlık birikiminin en önemli köşe taşlarından biri.

Clip to Evernote

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.

Scroll to top