Bir Gün Tek Başına Reviewed by Momizat on . Roman - Vedat Türkali Kitabın Özeti:27 Mayıs 1960 darbesi öncesini konu alan dönemin Türkiye'sinin, Beyazıt Meydanı' ndan çatışanların hikâyesi.  Bir Gün Tek Ba Roman - Vedat Türkali Kitabın Özeti:27 Mayıs 1960 darbesi öncesini konu alan dönemin Türkiye'sinin, Beyazıt Meydanı' ndan çatışanların hikâyesi.  Bir Gün Tek Ba Rating: 0
You Are Here: Home » KİTAP ARŞİVİ » Bir Gün Tek Başına

Bir Gün Tek Başına

Bir Gün Tek Başına

Roman – Vedat Türkali

Kitabın Özeti:27 Mayıs 1960 darbesi öncesini konu alan dönemin Türkiye’sinin, Beyazıt Meydanı’ ndan çatışanların hikâyesi.  Bir Gün Tek Başına beyazperdeye uyarlanıyor. Vedat Türkali senarist, yönetmenliğini ise oğlu Barış Pirhasan ve torunu, Barış Pirhasan’ın oğlu Yusuf Pirhasan paylaşıyor.

27 Mayıs 1960 askeri darbesinden önce Türkiye içten içe kaynıyor. Kenan, yıllar önce gizli komünist partisine girme suçlamasıyla polis sorgusunda çabucak yılgınlığa düşmüş, eski çevresinden tümüyle kopmuştur. Karısı ve çocuğuyla korunaklı bir yaşam sürdürmektedir. Aslında mutsuzdur, içi ile barışık değildir. Bir meyhanede tanıştığı genç Günsel, içinde çürümemek için direnen ne varsa hepsini ateşleyiverir. Aşk, direniş, devrim günleri… Yaşam, Kenan’a kendini bir kez daha sınama olanağı verir.

Clip to Evernote

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.

Scroll to top